Hakkımızda

İhtiyaç ve beklentilerinizi anlayarak, en uygun ve en hızlı çözümleri Siz’in için üretme gayretindeyiz. Mevcut sorunlara, sürekli farklı açılardan bakarak, tamamı Yerli ve Millî çözümler üretiyoruz.

SİGMA; sizin için güvenlik sağlar

 • Ürün Kalitesi
 • Güvenlik Önemleri
 • Lojistik Avantajları
 • Tedarik Sürekliliği

Ürünlerimiz

Yol Kapanı – Sigma Spike System

Güçlü ve sivri çivilere sahip Sigma Spike System, ağır ve ticari araçların kontrol altına alınması için tasarlanmış yüksek sağlamlı...

Yol Kapanı – Stinger Spike System

Stinger Spike System, kolluk kuvvetlerinin güvenlik uygulamalarında hafif ve orta ticari araçları kontrol altına almaları için tasarl...

Yol Kapanı – Magnum Spike System

Ağır ve ticari araçları durdurmak için geliştirilen Magnum Spike System Yol Kapanı, özel tasarıma sahip çelik çivileri ile ağır tonaj...

Sigma Road Blocker

Kontrol noktaları, güvenli geçiş platformları ve araç otopark sistemlerinde aracı yavaşlatmak ve durdurmak için tasarlanmış elektrikl...

Sigma Bariyer

Emniyet güçleri, askeri birlikler ve jandarma birlikleri tarafından savunma yapmak ve saldırı engellemek için kullanılan bariyer tipi...

Olay Yeri Bariyeri

Olay yeri bariyerleri polisiye ve adli vakaları konu alan olaylar çerçevesinde kullanılmaktadır. Detaylı inceleme ve araştırma yapıla...

Mevzi Bariyeri

Güvenli alan amacına hizmet oluşturmak adına üretmiş olduğumuz mevzi bariyerleri, öncelikle askeri alan olmak üzere farklı birçok ala...

Güvenlik Bariyeri

Kamu kurumlarında ve kontrol noktalarında  insan trafiğini kontrol altına alma, yönlendirme ve engelleme için kullanılan modüler bari...

Neden Sigma'yı Tercih Etmelisiniz

Ürün Kalitesi

Ürünlerimizin kullanım amacı ve kullanım alanları itibarı ile kullanılan malzemenin en yüksek kalite olması gerekmektedir. Sigma Bariyer olarak tüm ürünlerimizde 1. sınıf malzeme ve mühendislik işlemleri uygulamaktayız.

Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemiz ile güvenlik için yüksek kalitede ürünler sunuyoruz. Alanında uzman mühendislerimizin araştırma ve geliştirmeleri ile sektörel ihtiyaçlar için en verimli ürünleri üreterek size sunuyor, ihtiyaçlarınıza özel ürün taleplerinizi karşılıyoruz.

Lojistik Güç

Gelişmiş üretim bandımız ve uzman çalışanlarımız ile yüksek hacime üretim, stok gücümüz ile her daim ürün tedariği ve hızlı teslimat ile taleplerinizi en kısa sürede size teslim ediyoruz.

Garanti

Ürünlerimizde kullandığımız malzeme, üretim kalitesi ile ürünlerimize garanti veriyoruz.

Sigma Ürünlerini Tanıyın

Ürünlerimizi piyasaya sunmadan önce kalite kontrol testleri yapıyor, aynı zamanda saha kullanımı esnasında kontrollerimizi devam ettiriyoruz.

Yol Kapanı – Sigma Spike System

Güçlü ve sivri çivilere sahip Sigma Spike System, ağır ve ticari araçların kontrol altına alınması için tasarlanmış yüksek sağlamlıkta taşınabilir yol kapanıdır.

Polis ve Askeri kolluk kuvveti birimlerinin güvenlik uygulamarında, yol kontrolleri sırasında yada “dur” ikazına uymayarak kaçan araçların takibinde, aracın lastiklerini patlatarak, aracı pasifize eden çelik çivili kapan sistemidir.

Taşınabilir olması ve uygulama noktasına göre farklı seçenekleri ile Sigma Spike System, kontrollü ve güvenli araç durdurmak için en etkili güvenlik sistemidir. Sigma Spike System yol kapanına maruz kalan araç lastikleri hızla hava boşaltır ve araç yaklaşık 30-40 metre sonra durmak zorunda kalır.

Sigma Spike System taşınabilir yol kapanı, akordiyon yapısı ile ergonomik, esneklik ve hafifliği ile taşıma ve uygulama kolaylığı sağlarken, ağır araçlar için tasarlanan güçlü çivileri ile tam etki sağlar.

3 ile 9 metre arası uzunluk ölçüleri ile farklı yol ve zeminler için uzunluk seçeneklerine sahiptir

Kullanım için elektrik ihtiyacı olmayan bu özel yol kapanı, saniyeler içinde açılıp kapanabilen yapısı ile hareket halinde kullanım kolaylığı sağlar. Özel kılıfı ile kullanım sonrası olası zararları önler.

Yol Kapanı – Sigma Spike System Seçenekleri Ve Paket İçeriği

Adı Uzunluk Ağırlık Çivi Sayısı Yedek Çivi Alt Üst Conta
3m ‘lik 3 metre 5-6 kg 80 adet 20 adet 20+20 adet
5m’lik 5 metre 7-8 kg 130 adet 20 adet 20+20 adet
7m’lik 7 metre 9-10 kg 180 adet 40 adet 40+40 adet
9m’lik 9 metre 10-11 kg 220 adet 50 adet 50+50 adet

Kullanma Yöntemi

 • Sigma Spike Yol Kapanını taşıma kılıf kilidini açın
 • Aracın geldiği yola yatayda dik bir şekilde hızlıca karşı tarafa doğru patlatma çivileri yukarı bakacak şekilde fırlatın,
 • Tutma kolundan tutarak emniyet için yoldan biraz uzaklaşın, bu esnada tutma kolunu gergin tutmanız yol kapanını toplama hızınızı arttırmak için çok önemlidir.
 • Hedef Sigma Spike Yol Kapanının üzerinden geçtiği anda diğer araçlar zarar görmemesi açısından hızlıca tutma kolunu kendinize doğru çekin ve yoldan uzaklaştırın ve yol kapanını toplayın.

 

Kullanımdan Sonra

 • Kullanımdan sonra göz ile çivi kontrolü yapın, eksilen çiviler olması durumunda eksik yerleri yedekleri ile doldurun. Bu işlemi yardımcı çivi montaj aparatı ile kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Gevşemiş ve zarar görmüş çivileri sıkılayın veya değiştirin.
 • Her hangi bir kirlenme durumu var ise (çamur,çimen, taş gibi) temizliğini yapın. Temizliği uzun ömürlülük açısından su ile yapın ve kurulayın.
 • Sigma Spike yol kapanı ergonomik tasarımı gereği çok rahat açılıp kapandığından her iki taraftan içeri doğru iterek kapanı toplayın. Çantasıyla beraber sarın.
 • Tüm aksesuar ve yedek parçalarını yedek çantasına koyarak kilit yerlerinden kitleyip otomobillerde ve kontrol noktalarında muhafaza edebilirsiniz.
 • Her kullanımdan sonra bu uygulamaları yapmalısınız.
 • Kullanılmaması halinde en az yılda bir kere periyodik kontrolünü yapmalısınız.

Katalog

Word Belgesi

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.