Hakkımızda

İhtiyaç ve beklentilerinizi anlayarak, en uygun ve en hızlı çözümleri Siz’in için üretme gayretindeyiz. Mevcut sorunlara, sürekli farklı açılardan bakarak, tamamı Yerli ve Millî çözümler üretiyoruz.

SİGMA; sizin için güvenlik sağlar

 • Ürün Kalitesi
 • Güvenlik Önlemleri
 • Lojistik Avantajları
 • Tedarik Sürekliliği

Ürünlerimiz

Yol Kapanı – Stinger Spike System

Stinger Spike System, kolluk kuvvetlerinin güvenlik uygulamalarında hafif ve orta ticari araçları kontrol altına almaları için tasarl...

Yol Kapanı – Magnum Spike System

Ağır ve ticari araçları durdurmak için geliştirilen Magnum Spike System Yol Kapanı, özel tasarıma sahip çivileri ile ağır tonajdaki b...

Sigma Road Blocker

Yüksek güvenlik gerektiren nizamiye girişlerinde, kontrol noktasına gelen aracı yavaşlatmak ve durdurmak için tasarlamış Sigma Road ...

Sigma Akordiyon Bariyer

Emniyet güçleri, askeri birlikler ve jandarma birlikleri tarafından savunma yapmak ve saldırı engellemek için kullanılan bariyer tipi...

Sigma Bariyer

Aracın hızı, ağırlığı ve hareket yönünün aniden durması ve yukarıya doğru kaldırma ile; Araç için kırıcı ve parçalayıcı, sürücüler ve...

Olay Yeri Bariyeri

Olay yeri bariyerleri polisiye ve adli vakaları konu alan olaylar çerçevesinde kullanılmaktadır. Detaylı inceleme ve araştırma yapıla...

Mevzi Bariyeri

Güvenli alan amacına hizmet oluşturmak adına üretmiş olduğumuz mevzi bariyerleri, öncelikle askeri alan olmak üzere farklı birçok ala...

Güvenlik Bariyeri

Kamu kurumlarında ve kontrol noktalarında  insan trafiğini kontrol altına alma, yönlendirme ve engelleme için kullanılan modüler bari...

Neden Sigma'yı Tercih Etmelisiniz

Ürün Kalitesi

Ürünlerimizin kullanım amacı ve kullanım alanları itibarı ile kullanılan malzemenin en yüksek kalite olması gerekmektedir. Sigma Bariyer olarak tüm ürünlerimizde 1. sınıf malzeme ve mühendislik işlemleri uygulamaktayız.

Ürün Yelpazesi

Geniş ürün yelpazemiz ile güvenlik için yüksek kalitede ürünler sunuyoruz. Alanında uzman mühendislerimizin araştırma ve geliştirmeleri ile sektörel ihtiyaçlar için en verimli ürünleri üreterek size sunuyor, ihtiyaçlarınıza özel ürün taleplerinizi karşılıyoruz.

Lojistik Güç

Gelişmiş üretim bandımız ve uzman çalışanlarımız ile yüksek hacime üretim, stok gücümüz ile her daim ürün tedariği ve hızlı teslimat ile taleplerinizi en kısa sürede size teslim ediyoruz.

Garanti

Ürünlerimizde kullandığımız malzeme, üretim kalitesi ile ürünlerimize garanti veriyoruz.

Sigma Ürünlerini Tanıyın

Ürünlerimizi piyasaya sunmadan önce kalite kontrol testleri yapıyor, aynı zamanda saha kullanımı esnasında kontrollerimizi devam ettiriyoruz.

Yol Kapanı – Stinger Spike System

Stinger Spike System, kolluk kuvvetlerinin güvenlik uygulamalarında hafif ve orta ticari araçları kontrol altına almaları için tasarlanmış bir taşınabilir yol kapanıdır.

Polis ve Askeri birimlerin güvenlik uygulamarında kontrol sırasında yada “dur” ikazına uymayarak kaçan araçların takibinde, aracın lastiklerini patlatarak, aracı pasifize eden çivili kapan sistemidir.

Taşınabilir olması ve uygulama noktasına göre farklı seçenekleri ile Stinger Spike System, kontrollü ve güvenli araç durdurmak için en etkili güvenlik sistemidir.

Stinger Spike System taşınaibilir yol kapanı, akordiyon yapısı, esneklik ve hafifliği ile her türlü zemin için kullanılabilir.

3 ile 9 metre arası farklı uzunluk ölçüleri ile farklı yol ve zeminler için uzunluk seçeneklerine sahiptir.

Kullanım için elektrik ihtiyacı olmayan bu özel yol kapanı, saniyeler içinde açılıp kapanabilen yapısı ile hareket halinde kullanım kolaylığı sağlar. Özel kılıfı ile kullanım sonrası olası zararları önler.

 

Yol Kapanı – Stinger Spike System Seçenekleri Ve Paket İçeriği

AdıUzunlukAğırlıkÇivi SayısıYedek ÇiviAlt Üst Conta
3m ‘lik3 metre4-5 kg70 adet20 adet20+20 adet
5m’lik5 metre6-7 kg120 adet30 adet30+30 adet
7m’lik7 metre8-9 kg170 adet50 adet50+50 adet
9m’lik9 metre9-10 kg220 adet50 adet50+50 adet

Kullanma Yöntemi;

 • Stinger Spike Yol Kapanını çantasından çıkartın
 • İpi yeteri kadar açın,
 • Aracın geldiği yola yatayda dik bir şekilde hızlıca karşı tarafa doğru patlatma çivileri yukarı bakacak şekilde fırlatın,
 • İpinden tutarak emniyet için yoldan biraz uzaklaşın, bu esnada ipi gergin tutmanız yol kapanını toplama hızınızı arttırmak için çok önemlidir.
 • Hedef Stinger Spike Yol Kapanının üzerinden geçtiği anda diğer araçlar zarar görmemesi açısından hızlıca ipi kendinize doğru çekin ve yoldan uzaklaştırın ve yol kapanını toplayın.

Kullanımdan Sonra

 • Kullanımdan sonra göz ile çivi kontrolü yapın, eksilen çiviler olması durumunda eksik yerleri yedekleri ile doldurun.
 • Her hangi bir kirlenme durumu var ise (çamur,çimen, taş gibi) temizliğini yapın. Temizliği uzun ömürlülük açısından su ile yapın ve kurulayın.
 • Hasar görmüş bölümler var ise o bölümleri çıkartıp, hasarı giderilene kadar, eksik bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Her kullanımdan sonra bu uygulamaları yapmalısınız.
 • Kullanılmaması halinde en az yılda bir kere periyodik kontrolünü yapmalısınız.
 • Tüm aksesuar ve yedek parçalarını çantasına koyarak kilit yerlerinden kitleyip otomobillerde ve kontrol noktalarında muhafaza edebilirsiniz.

Katalog

Word Belgesi

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir